Loading Events

Το πρόγραμμα Καλών Τεχνών του Τμήματος Σχεδιασμού και Πολυμέσων και το Τμήμα Εισδοχής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλούν στην Έκθεση: Ετήσια Ανοικτά Εργαστήρια του Προγράμματος Καλών Τεχνών την Τετάρτη, 17 Απριλίου μεταξύ 19:00 –21:00 στο Κτήριο Καλών Τεχνών, 29 Μιχαήλ Γεωργαλλά, Έγκωμη, 2409.

Για δέκατη συνεχή χρονιά το πρόγραμμα Καλών Τεχνών ανοίγει τα εργαστήρια του στο κοινό. Φοιτητές από όλα τα έτη παρουσιάζουνε τα έργα τους στο δικό τους χώρο στα στούντιο του προγράμματος.

Το πρόγραμμα Καλών Τεχνών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας είναι το πρώτο πανεπιστημιακού επιπέδου πρόγραμμα Καλών Τεχνών που προσφέρθηκε από Κυπριακό πανεπιστήμιο. Προσφέρουμε στους φοιτητές και φοιτήτριες μια ευρεία βάση δημιουργικών γνώσεων και καλλιτεχνικών δεξιοτήτων σε ένα φάσμα παραδοσιακών εικαστικών μέσων και σύγχρονων πρακτικών. Οι καθηγητές που διδάσκουν στο πρόγραμμα έχουν σημαντική δράση στο πεδίο της σύγχρονης τέχνης σε τοπικό και διεθνές επίπεδο και συνεργάζονται με πανεπιστήμια και ιδρύματα για την παρουσίαση εκθέσεων, διεξαγωγή έρευνας και εκπαιδευτικών προγραμμάτων. Στην καρδιά του προγράμματος μας είναι οι φοιτητές και οι φοιτήτριες μας, όπως και το να τους προσφέρουμε ένα μαθησιακό περιβάλλον που τους επιτρέπει να εξελιχθούν ως σύγχρονοι καλλιτέχνες και πολίτες που συνδέονται με την τοπική και διεθνή εικαστική κοινότητα.

Για περισσότερες πληροφορίες:

Δήλωση συμμετοχής απαραίτητη.