Φόρτωση Εκδηλώσεις

Διαδικτυακή Ημερίδα Ενημέρωσης: Καριέρα και Σπουδές στον Τομέα Φιλοξενίας και Τουρισμού – Συζητώντας με Απόφοιτους

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί, την Τετάρτη 27 Ιουλίου στις 18:30, στη διαδικτυακή ημερίδα ενημέρωσης « Καριέρα και Σπουδές στον Τομέα Φιλοξενίας και Τουρισμού – Συζητώντας με Απόφοιτους », όπου θα έχετε την ευκαιρία να συνομιλήσετε με ακαδημαϊκό προσωπικό και απόφοιτους του Πανεπιστημίου. Οι απόφοιτοί μας θα μοιραστούν την πορεία της καριέρας τους περιγράφοντας τις ευκαιρίες και τις προκλήσεις μετά την ολοκλήρωση των προπτυχιακών τους σπουδών στον τομέα της Φιλοξενίας και του Τουρισμού. Θα εστιάσουν στο πώς οι σπουδές τους τους εξόπλισαν με βασικές δεξιότητες και ικανότητες για να ακολουθήσουν μια επιτυχημένη καριέρα.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι το πλέον διεθνοποιημένο πανεπιστήμιο στην Κύπρο με περισσότερους από 14,000 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), από περισσότερες από 100 χώρες, γεγονός που το καθιστά το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο. Είναι επίσης το μεγαλύτερο πανεπιστήμιο στη νότια Ευρώπη με κύρια γλώσσα διδασκαλίας την αγγλική, καθώς και το μεγαλύτερο εκτός Ελλάδος με γλώσσα διδασκαλίας την ελληνική.

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2022, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 26 Σεπτεμβρίου 2022.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ:

Γιάννα Ορφανίδου
Συντονίστρια Προγράμματος  – Διοίκηση Επιχειρήσεων Φιλοξενίας (BBA, 4 έτη)

Δρ Λεωνίδας Ευθυμίου
Συντονιστής Προγράμματος – Διοίκηση Επιχειρήσεων Τουρισμού, Αναψυχής και Οργάνωσης Εκδηλώσεων (BBA, 4 έτη)

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ:

Γιώργος Ευθυμίου
Υποδιευθυντής  Τμήματος Υποδοχής στο Adams Beach Hotel | Απόφοιτος 2021

Λευτέρης Αθανασιάδης
Υπεύθυνος Μπαρ  Elysium Hotel | Απόφοιτος 2017

Γιώργος Βασιλόπουλος
Ελεγκτής στο Lighthouse Athens by Brown Hotels | Απόφοιτος 2019

Δηλώστε Ενδιαφέρον για Πρόγραμμα Σπουδών

Συμπληρώστε την πιο κάτω φόρμα για να δηλώσετε ενδιαφέρον για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες πριν την εκδήλωση. Με αυτό τον τρόπο θα απαντηθούν πολλές από τις ερωτήσεις σας πριν να σας γνωρίσουμε και από κοντά.