Συνέδριο Cyprus “Future of Work”

Επανεφεύρεση ενός νέου κόσμου εργασίας

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συμμετέχει στο Συνέδριο Cyprus “Future of Work” το οποίο πραγματοποιείται την Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2022, στο Residence by OCCHIO, Λευκωσία. Ο Αντιπρόεδρος Ακαδημαϊκών Υποθέσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Αναπληρωτής Καθηγητής Αλέξανδρος Αντωνάρας, θα είναι ανάμεσα στους Ομιλητές & Πανελίστες του Συνεδρίου.

Ένας ολοκαίνουργιος Εργασιακός Κόσμος αναδύεται. Πόσο έτοιμα είναι τα στελέχη HR και η Ηγεσία, να αντιμετωπίσουν τις νέες προκλήσεις, να μετατρέψουν την αβεβαιότητα σε ευκαιρία και να διαμορφώσουν το νέο χώρο εργασίας; To Συνέδριο στοχεύει να προσεγγίσει όλες τις μέγα – τάσεις που καθορίζουν το μέλλον της εργασίας και του ανθρώπινου δυναμικού.

Το Συνέδριο, στο οποίο το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι χρυσός χορηγός, θα φιλοξενήσει Θεσμικούς και Κεντρικούς Ομιλητές από όλο τον κόσμο, συμπεριλαμβανομένων:

• Κυριάκος Κούσιος, Υπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων
  • Μιχάλης Αντωνίου, Γενικός Διευθυντής Ομοσπονδίας Εργοδοτών και Βιομηχάνων Κύπρου (ΟΕΒ)
  • Dr Ekkehard Ernst, Επικεφαλής, Μακροοικονομικές πολιτικές και θέσεις εργασίας, Τμήμα Ερευνών – Διεθνής Οργάνωση Εργασίας
  • Dr Ηλίας Γουργούρης, #1 Best-selling συγγραφέας για το βιβλίο του 7 δρόμοι για την ευτυχία, Πρόεδρος @ The Happiness Center

Το συνέδριο τελεί υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, της Ομοσπονδίας Εργοδοτών και Βιομηχάνων Κύπρου (ΟΕΒ) και το World Trade Centers Holdings (WTCH).