Φόρτωση Εκδηλώσεις

Το Τμήμα Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε ημερίδα με θέμα

«Γίνομαι Αρχιτέκτονας και Σχεδιαστής Εσωτερικών Χώρων ένα Υπέροχο Σαββατιάτικο Πρωινό»

Η Ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές της Α’, Β’ και Γ’ Λυκείου, δίνοντας τους την ευκαιρία να ενημερωθούν για τα επαγγέλματα της Αρχιτεκτονικής και του Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων.

Σκοπός της ημερίδας είναι να δώσει στους νέους τα εφόδια να γνωρίσουν τα δημιουργικά επαγγέλματα του κτιστού περιβάλλοντος, προσφέροντας τους προσωπική εμπειρία ευφάνταστων πειραματικών στιγμών μέσα από τη συμμετοχή τους σε διαδραστικά εργαστήρια. Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία μέσα από διάφορες δράσεις αλλά και την καθοδήγηση των έμπειρων καθηγητών του τμήματος να ζήσουν από κοντά τον μαγικό κόσμο της Αρχιτεκτονικής και του Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων.

Οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν και να υποβάλλουν ερωτήματα στους καθηγητές, να εξοικειωθούν με τον υπερσύγχρονο εξοπλισμό του τμήματος και να προσδιορίσουν τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές τους προοπτικές.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Χριστίνα Ευριπίδου | E: [email protected] | T: 22841529