Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (UNIC) συμμετέχει στο 18ο PHARMA point

Το PHARMA point είναι η μεγαλύτερη και σημαντικότερη επιστημονική, εκπαιδευτική και εκθεσιακή διοργάνωση του Φαρμακευτικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης, στον τομέα της Υγείας.

9:00 – 21:00 Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018
9:00 – 18:00 Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Επισκεφτείτε μας στο Περίπτερο 16 όπου θα παρευρίσκονται έμπειροι σύμβουλοι επαγγελματικού προσανατολισμού και μέλοι του διδακτικού προσωπικού για να παρέχουν πληροφόρηση και να απαντήσουν ερωτήσεις σχετικά με:

• τα 100+ προγράμματα σπουδών σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο
  • τα Ελληνόφωνα τμήματα και προγράμματα σπουδών
  • τα προγράμματα εξ αποστάσεως φοίτησης – διάκριση με βαθμολογία 5 αστέρων (QS stars)
  • τις υποτροφίες, χορηγίες, καθώς και τις ειδικές υποτροφίες που προσφέρονται
  • το εξειδικευμένο τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού «ΑΡΙΣΤΟΝ»
  • εγγυημένη διαμονή για πρωτοετείς φοιτητές στις νέες σύγχρονες φοιτητικές εστίες του Πανεπιστημίου, ίσως τις καλύτερες φοιτητικές εστίες της Ευρώπης – για κρατήσεις μέχρι 30 Σεπτεμβρίου
  • την πιο δυναμικά αναπτυσσόμενη πανεπιστημιούπολη της Κύπρου

12 Λόγοι για να σπουδάσετε Φαρμακευτική στο UNIC!

• Η πρώτη επιλογή ανάμεσα στους Ελλαδίτες και Κύπριους φοιτητές

• Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι αναγνωρισμένο από τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. ως ομοταγές Πανεπιστήμιο ως προς τα Ελληνικά Α.Ε.Ι. και οι τίτλοι σπουδών των αποφοίτων του τυγχάνουν αξιολόγησης/ πιστοποίησης από τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.

• Πτυχίο Φαρμακευτικής αναγνωρισμένο από το Υπουργείο Παιδείας και εγκεκριμένο από το Συμβούλιο Φαρμακευτικής, το οποίο προσφέρει δυνατότητα συνέχισης μεταπτυχιακών σπουδών

• Πρόγραμμα βραβευμένο με το «Χρυσό Αριστείο» Φαρμακευτικής Αγοράς 2017 στην κατηγορία «Επιστημονικά Εκπαιδευτικά Προγράμματα για Φαρμακοποιούς»

• Μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσnς Φαρμακευτικών Σχολών και της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Φαρμακευτικής

• Χωρίς δίδακτρα το πέμπτο έτος σπουδών (μόνο Πρακτική Εξάσκηση)