Δημιουργική διδασκαλία της Λογοτεχνίας στη Δημοτική Εκπαίδευση

Παρουσίαση συλλογικού τόμου στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

O εξαιρετικά ενδιαφέρον συλλογικός τόμος με τίτλο: «Δημιουργική Διδασκαλία της Λογοτεχνίας: Εισηγήσεις και Πρακτικές Εφαρμογές» (Αθήνα: Γρηγόρης, 2017) θα παρουσιαστεί στην Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, στις 30 Ιανουαρίου 2019, στις 7μμ. Πρόκειται για έκδοση που επιμελήθηκε η Μαρίνα Ροδοσθένους-Μπαλάφα, Επίκουρη Καθηγήτρια Νεοελληνικής Λογοτεχνίας και Διδακτικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Τον συλλογικό τόμο θα παρουσιάσουν οι: Άντα Κατσίκη-Γκίβαλου, Ομότιμη Καθηγήτρια Νεοελληνικής Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, και Γιάννης Σαλβαράς, Ομότιμος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών και Καθηγητής Διδακτικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Την παρουσίαση θα χαιρετίσουν οι: Χρίστος Χατζηαθανασίου, Διευθυντής Δημοτικής Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού, και Δρ. Αιμίλιος Σολωμού, Διευθυντής της Έδρας UNESCO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Για περισσότερες πληροφορίες στην Ηλ. Διεύθυνση [email protected] ή/και στο τηλ. 22842300.