Αντιφώνηση τιμώμενου στην Tελετή Aναγόρευσής του ως Επίτιμου Διδάκτορα της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

«Η ΕΣΔΑ ως «Ζωντανό Εργαλείο» υπό το φως της Αρχής της Αποτελεσματικότητας1»

Υπό: Γεωργίου Α. Σεργίδη2

Κύριε Πρύτανη, Μέλη της Συγκλήτου, Κύριοι Καθηγητές, αξιότιμοι προσκεκλημένοι, αγαπητοί φοιτητές, φοιτήτριες, απόφοιτοι, φίλες και φίλοι,

H αναγόρευσή μου ως επίτιμος διδάκτορας της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας αποτελεί ύψιστη και ξεχωριστή τιμή για μένα και μου δίνει μεγάλη χαρά και συγκίνηση.

Θα ήθελα, ως εκ τούτου, Κύριε Πρύτανη, να ευχαριστήσω θερμότατα το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας για τη τιμήν αυτή.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες εκφράζω σε σας Κύριε Πρύτανη και σε σας Κύριε Κοσμήτορα για τα καλά σας λόγια. Ειλικρινά, διακατέχομαι από εντονότατο αίσθημα ταπεινοφροσύνης και εκτίμησης.

Ευχαριστώ, επίσης, το ακροατήριο που με τιμά σήμερα με την παρουσία του.

Διαβάστε ολόκληρη την αντιφώνηση