Loading Events

Το Ιατρικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει την Τετάρτη, 03 Απριλίου, στις 6:30 μ.μ., στην Αίθουσα «Παναγιώτης Θεοφίλου» στο Α’ Δημοτικό Σχολείο Ορμήδειας, διάλεξη με τίτλο «Οταν η καρδιά μας προδίδει».

Ομιλητής θα είναι ο Δρ. Παναγιώτης Αβρααμίδης, Καρδιολόγος και Κλινικός Καθηγητής Καρδιολογίας στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Ο Δρ. Αβρααμίδης είναι Καρδιολόγος και Κλινικός Καθηγητής Καρδιολογίας στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Εργάστηκε σε νοσοκομεία της Μεγάλης Βρετανίας για αρκετά χρόνια και απέκτησε την ειδικότητα της Καρδιολογίας. Στην Κύπρο διετέλεσε Διευθυντής της Καρδιολογικής Κλινικής του Γενικού Νοσοκομείου Λευκωσίας για 8 χρόνια και του Γενικού Νοσοκομείου Λεμεσού για 6 χρόνια. Είναι Πρόεδρος της Ομάδας Εργασίας Καρδιακών Αρρυθμιών, Βηματοδότησης και Ηλεκτροφυσιολογίας της Καρδιολογικής Εταιρείας Κύπρου. Δέχεται ασθενείς στο Ιατρικό Κέντρο της Ορμήδειας και της Λευκωσίας.

Πληροφορίες: +357 24 368 900