ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΛΕΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Σας προσκαλούμε στη διάλεξη της Κτηνιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή, 2 Ιουλίου 2023, στις 06:00 μ.μ. στο Ξενοδοχείο Μεγάλη Βρετανία στην Αθήνα.

Ο Κοσμήτορας της Κτηνιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, Καθηγητής Michael Herrtage, θα παρουσιάσει το θέμα “Canine Hyperadrenocorticism”.

Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί παρουσίαση του καινοτόμου προγράμματος Κτηνιατρικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Περιμένουμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας. Θα είναι μια ευκαιρία να ανταλλάξουμε απόψεις και να συζητήσουμε τις νέες εξελίξεις στον κλάδο της κτηνιατρικής επιστήμης.

Ο Καθηγητής Michael Herrtage είναι Κοσμήτορας της Κτηνιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Διετέλεσε για 14 χρόνια Κοσμήτορας της Κτηνιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Κέιμπριτζ  και υπεύθυνος του τομέα κτηνιατρικής και διαγνωστικής απεικόνισης μικρών ζώων στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Cambridge ‘Queen’s Veterinary School Hospital’.

Κατείχε πολλές κορυφαίες θέσεις, συμπεριλαμβανομένης της Προεδρίας του British Small Animal Veterinary Association, της Προεδρίας του European Society of Veterinary Internal Medicine  και της Προεδρίας του European Board of Veterinary Specializations .

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις ενδοκρινικές και μεταβολικές διαταραχές, ο Καθηγητής Herrtage έχει κάνει σημαντικές συνεισφορές στο πεδίο της Κτηνιατρικής παγκόσμια, δημοσιεύοντας πάνω από 200 άρθρα σε επιστημονικά περιοδικά.

Για περισσότερες πληροφορίες, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
Τηλέφωνο: +357 22 471 900 | Email: [email protected]

Share This Story, Choose Your Platform!