Loading Events

Η Έδρα UNESCO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί στην παρουσίαση του ακαδημαϊκού τόμου τον οποίο επιμελήθηκαν οι Δρ Χριστίνα Χατζησωτηρίου και Καθηγητής Παναγιώτης Αγγελίδης με τίτλο: «Οι μαθητικές φωνές για τη συμπερίληψη και τη διαπολιτισμικότητα» και στην ανακήρυξη του Δρ. Σολωμού ως Επίτιμου Διευθυντή της Έδρας UNESCO.

Η εκδήλωση θα γίνει την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου, στις 18:30 μ.μ., στο αμφιθέατρο UNESCO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.

Πρόγραμμα:

Χαιρετισμός-ανακήρυξη Δρ Σολωμού ως Επίτιμου Διευθυντή της Έδρας UNESCO
18:30-18:40 Καθηγητής Παναγιώτης Αγγελίδης, Διευθυντής Έδρας UNESCO Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Αντιφώνηση
18:40-18:50 Δρ Αιμίλιος Α. Σολωμού, Επίτιμος Διευθυντής Έδρας UNESCO Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Παρουσίαση βιβλίου
18:50-19:20 Δρ Μύρια Βασιλείου, Πρόεδρος της Παγκύπριας Οργάνωσης Ελλήνων Δασκάλων (ΠΟΕΔ)

Αντιφώνηση
19:20-19:30 Δρ Χριστίνα Χατζησωτηρίου, Συνεπιμελήτρια τόμου

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα ακολουθήσει δεξίωση.
Τηλέφωνο: 22841574

Share This Story, Choose Your Platform!