Προσκαλείστε στην εκδήλωση που οργανώνεται από τη Διεθνή Εταιρεία Φίλων Νίκου Καζαντζάκη (ΔΕΦΝΚ) – Τμήμα Κύπρου, σε συνεργασία με το προσφυγικό Σωματείο “Αδούλωτη Κερύνεια” και την Έδρα UNESCO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, επ’ ευκαιρία των 30 χρόνων της ίδρυσης της ΔΕΦΝΚ.

Θέμα: Παρουσίαση βιβλίου του κ. Γιώργου Στασινάκη “Καζαντζάκης – Ζορμπάς: Μια Αληθινή Φιλία”

Πέμπτη, 1η Νοεμβρίου 2018 | 7:30 μ.μ. | Cine Studio, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Παρουσίαση από την κα. Νίτσα Σολομωνίδου – Αναστασίου, Συγγραφέας

Πρόγραμμα

• Χαιρετισμός από την Πρόεδρο της Διεθνούς Εταιρείας Φίλων Νίκου Καζαντζάκη – Τμήμα Κύπρου, Κυρία Δήμητρα Κάττου.
• Χαιρετισμός από τον Δρ. Αιμίλιο Α. Σολωμού, Διευθυντή της Έδρας UNESCO, του Πανεπιστημίου Λευκωσίας.
• Λίγα λόγια για τον Πρόεδρο της ΔΕΦΝΚ, κ. Γιώργο Στασινάκη, από την Άννα Χριστίνα Κάττου.
• Παρουσίαση του βιβλίου του κ. Γιώργου Στασινάκη «Καζαντζάκης – Ζορμπάς, μια Αληθινή Φιλία» από την κυρία Νίτσα Σολομωνίδου- Αναστασίου.
• Η χορωδία του προσφυγικού Σωματείου ‘‘Αδούλωτη Κερύνεια’’ τραγουδά.
• Λίγα λόγια από τον Γενικό Γραμματέα του Σωματείου ‘‘Αδούλωτη Κερύνεια’’, κ. Γιάννη Σιεκέρσαββα.
• Για τα 30 χρόνια δράσης της ΔΕΦΝΚ μιλά ο Πρόεδρος της, Πρεσβευτής Ελληνισμού, κ. Γιώργος Στασινάκης.
• Ανταλλαγή ενθυμημάτων