Πρόγραμμα Student Assistantship

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας προσφέρει θέσεις μερικής απασχόλησης στους φοιτητές και στις φοιτήτριες στα διάφορα τμήματα του, μέσω του προγράμματος “Student Assistantship”. Το πρόγραμμα αυτό αντιστοιχεί σε υποτροφία, με μορφή απολαβών τη μείωση των διδάκτρων των φοιτητών.

Προαπαιτούμενα

Aπαραίτητη προϋπόθεση για να εγγραφεί μία φοιτήτρια/ένας φοιτητής σε αυτό το πρόγραμμα είναι να έχουν CPA 2.5 ή υψηλότερο, μεταξύ άλλων προϋποθέσεων.

Πλεονεκτήματα

• Ανάπτυξη πρακτικής εργασιακής εμπειρίας
  • Ενδυνάμωση επαγγελματικών και κοινωνικών δεξιοτήτων
  • Οικονομική ενίσχυση

Δήλωση Ενδιαφέροντος

1. Στείλτε το βιογραφικό σας σε μορφή PDF στη διεύθυνση [email protected] με θέμα “Student Assistantship”.
  2. Περιμένετε μια πρόσκληση για μια μικρής διάρκειας διαδικτυακή συνάντηση μέσω της πλατφόρμας Teams (η μέρα/ώρα θα καθοριστούν από λειτουργό του UNIC’s Careers Success Centre).

Σημαντική σημείωση:

• Το Πανεπιστήμιο δεν μπορεί να εγγυηθεί απασχόληση κάτω από αυτό το πρόγραμμα, καθώς η διαθεσιμότητα ποικίλλει ανάλογα με τις ανάγκες των διαφόρων τμημάτων του.
  • Φοιτητές με υποτροφία 70% και άνω δεν επιτρέπεται να συμμετάσχουν σε αυτό το πρόγραμμα.