Loading Events

Για την απόκτηση ή την επικαιροποίηση εξειδικευμένων γνώσεων από την CySPEN, ΣΕΕΤΤΔ, και ΣυΔΙΚΥ

Για 3η συνεχόμενη χρονιά το Πρόγραμμα Διατροφολογία & Διαιτολογία του Τμήματος Επιστημών Ζωής και Υγείας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, διοργανώνει Σεμινάρια-Εργαστήρια στη Διαιτολογία, Διατροφολογία, Κλινική Διαιτολογία και Αθλητική Διατροφολογία, στο Αμφιθέατρο Yellow (στο κτήριο Millennium) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας μεταξύ 11-14 Ιουνίου 2018.

Τα Σεμινάρια-Εργαστήρια απευθύνονται σε Κλινικούς και Αθλητικούς Διαιτολόγους, φοιτητές Διαιτολογίας και Διατροφολογίας και άλλους επαγγελματίες υγείας.

Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα του Συνδέσμου Διαιτολόγων και Διατροφολόγων Κύπρου (ΣυΔιΚυ) και πραγματοποιείται με την υποστήριξη και συνεργασία της Κυπριακής Εταιρείας Κλινικής Διατροφής και Μεταβολισμού (CySPEN) και του Συμβουλίου Εγγραφής Επιστημόνων, Τεχνολόγων Τροφίμων και Διαιτολόγων (ΣΕΕΤΤΔ).

Στα σεμινάρια θα παρουσιαστούν και θα συζητηθούν οι σημαντικές εξελίξεις στον χώρο της διαιτολογίας, της κλινικής διατροφής και του μεταβολισμού, μέσα από εισηγήσεις, εργαστήρια και συζητήσεις με επιστήμονες από την Κύπρο, ειδικούς στα θέματος διαιτολογίας, διατροφής, τεχνολογίας-επιστήμης τροφίμων και αθλητικής επιστήμης. Επιπρόσθετα, θα πραγματοποιηθούν ενδιαφέροντα εκπαιδευτικά σεμινάρια και κλινικά φροντιστήρια για την απόκτηση ή την επικαιροποίηση εξειδικευμένων γνώσεων από την CySPEN, ΣΕΕΤΤΔ, και ΣυΔΙΚΥ, ενισχύοντας τη δια βίου μάθηση στις Επιστήμες Υγείας.

Η εκδήλωση προσβλέπει στην ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των συμμετεχόντων, θέτει τις βάσεις για την περαιτέρω ενασχόληση με το αντικείμενο, καθώς και εγείρει προβληματισμούς για το μέλλον.

H συμμετοχή στα Σεμινάρια-Εργαστήρια είναι δωρεάν (εκτός από την Ενότητα LLLs του CySPEN), και θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής. Οι παρουσιάσεις θα πραγματοποιηθούν στην Ελληνική γλώσσα.

Για το πρόγραμμα των σεμιναρίων και εργαστηρίων παρακαλώ πατήστε εδώ.

Για να δηλώσετε συμμετοχή επικοινωνήστε με την Δρ. Ελένη Ανδρέου στο Φαξ: 22452292 ή στο email: [email protected].