Νέα2022-07-14T22:21:36+03:00

Νέα

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στηρίζει το 10o Διεθνές Συνέδριο-Φεστιβάλ Οπτικής Επικοινωνίας. Με ένα πλούσιο και καινοτόμο πρόγραμμα, αυτό το σημαντικό γεγονός αντανακλά την ποικιλομορφία και την υψηλή ποιότητα των καλλιτεχνικών και εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων.

Ομαδικές συναντήσεις για διαχείριση άγχους

Το Κέντρο Έρευνας και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών (ΚΕΣΥ) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει ομάδα διαχείρισης άγχους για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του.

Στον Δρα Γιώργο Γεωργίου του UNIC απονέμεται το «Κυπριακό Βραβείο Έρευνας – Νέος Ερευνητής 2023» από το ΙδΕΚ

Ο Δρ Γιώργος Γεωργίου από το Τμήμα Γλώσσας και Λογοτεχνίας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας τιμήθηκε με το σημαντικό «Κυπριακό Βραβείο Έρευνας - Νέος Ερευνητής 2023» στη θεματική περιοχή των Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών από το Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας Κύπρου (ΙδΕΚ).