Πολιτισμικοί Όμιλοι

Το πολυπολιτισμικό περιβάλλον του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ελκύουν κάθε χρόνο νέους φοιτητές από ολόκληρο τον κόσμο. Αυτό οδήγησε στη δημιουργία διαφόρων πολιτισμικών ομίλων που φέρνουν κοντά φοιτητές από διαφορετικές κουλτούρες.

Οι πολιτισμικοί αυτοί όμιλοι προάγουν τον πολιτισμό, την παράδοση, την ιστορία, τη μουσική, και τη λογοτεχνία διαφορετικών χωρών μέσα από συναντήσεις, σεμινάρια, εκδηλώσεις, διεθνείς βραδιές και διάφορες άλλες δραστηριότητες κοινωνικού περιεχομένου. Οι φοιτητές έρχονται κοντά, μοιράζονται τις πολιτισμικές παραδόσεις και εμπειρίες τους, και κατανοούν τόσο τις ομοιότητες όσο και τις διαφορές τους.

Πολιτισμικοί Όμιλοι

• Αφρικανικός Όμιλος
  • Αραβικός Όμιλος
  • Βουλγαρικός Όμιλος
  • Όμιλος Erasmus
  • Ελληνικός και Κυπριακός  Όμιλος
  • Ινδικός Όμιλος
  • Ιρανικός Όμιλος
  • Πακιστανικός Όμιλος
  • Ρωσικός Όμιλος
  • Σερβικός Όμιλος

Βρείτε τον/τους όμιλο/ους που σας ενδιαφέρουν, μέσω του UNIC Portal στο https://portal.unic.ac.cy/student-life/clubs.
Για να γίνετε μέλος, πατήστε στο “Join Button”.