Πότε

Europa Building"-1"UNESCO Amphitheatre

Διοργανώνεται από

Νεολαία Οικολόγων και Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Ανοιχτή Συζήτηση: "Κάνναβη - Εναλλακτικές Χρήσεις στην Ιατρική"

Η Νεολαία Οικολόγων και το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας διοργανώνουν ανοιχτή συζήτηση με θέμα:

Κάνναβη: Εναλλακτικές Χρήσεις στην Ιατρική

Σάββατο, 13 Μαΐου 2017 | 10:00 - 15:00

Αμφιθέατρο UNESCO, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Χαιρετισμοί:

Δρ. Γιώργος Παμπορίδης, Υπουργός Υγείας

Δρ. Κυριάκος Φελέκης, Πρόεδρος Τμήματος Επιστημών Ζωής και Υγείας, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Γιώργος Περδίκης, Πρόεδρος Κινήματος Οικολόγων – Συνεργασίας Πολιτών

Μαρία Κολά, Γενική Γραμματέας Νεολαίας Οικολόγων

Ομιλητές:

Δρ. Γιώργος Άστρας, Ογκολόγος

Εύη Τουλέκκη, Νομικός

Αναστασία Ανθούση, εκπρόσωπος Υπουργείου Υγείας

Δρ. Χρίστος Πέτρου, Τμήμα Επιστημών Ζωής και Υγείας, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Upcoming Events

• ΜΑΖΙ: Μαθαίνουμε και καταπολεμούμε το Ηλεκτρονικό Έγκλημα
    2 Δεκ 2017 -
    9:30am to 1:00pm
    Το Τμήμα Διοίκησης και Διοικητικής Πληροφοριακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει για πρώτη φορά Πρακτικά Εργαστήρια με Πραγματικά Σενάρια για γονείς και παιδιά, ηλικίας 12-16 ετών, για αντιμετώπιση και καταπολέμηση του ηλεκτρονικού εγκλήματος. Η ημερίδα θα οργανωθεί στις 02 Δεκεμβρίου 2017.
  • Day Trip: Let’s Explore Limassol!
    19 Νοε 2017 -
    9:00am to 6:00pm
    The Department of Student Affairs is organising a Guided Day Trip to Limassol!
  • Δημοσιογραφικά Βραβεία IMME 2017
    13 Νοε 2017 - 7:30pm
    Στην παρουσία του Προέδρου της Δημοκρατίας το Ινστιτούτο Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας συνδεδεμένο με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας διοργανώνει τη Δευτέρα 13 Νοεμβρίου στις 7:30 το βράδυ στη δημοσιογραφική εστία εκδήλωση απονομής των δημοσιογραφικών βραβείων για το 2017.
  • Εκπαιδευτικό Σεμινάριο - Δυσκολίες Μάθησης και Συμπεριληπτική Εκπαίδευση: Προ(σ)κλήσεις και Προοπτικές
    11 Νοε 2017 -
    10:00am to 2:00pm
    Με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνουμε ότι η Σχολή Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σε συνεργασία με την Έδρα UNESCO διοργανώνουν εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο: Δυσκολίες Μάθησης και Συμπεριληπτική Εκπαίδευση: Προ(σ)κλήσεις και Προοπτικές
  • ΣΕΙΡΑ ΔΙΑΛΕΞΕΩΝ - ΚΥΠΡΙΑΚΟ: 1974-2004 Και τι μέλλει γενέσθαι;
    17 Οκτ 2017 - 6:00pm to 28 Νοε 2017 - 7:30pm
    Το Κυπριακό Κέντρο Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνει νέα σειρά διαλέξεων με θέμα: ΚΥΠΡΙΑΚΟ: 1974-2004 Και τι μέλλει γενέσθαι;