Πότε

Europa Building"-1"UNESCO Amphitheatre

Διοργανώνεται από

Νεολαία Οικολόγων και Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Ανοιχτή Συζήτηση: "Κάνναβη - Εναλλακτικές Χρήσεις στην Ιατρική"

Η Νεολαία Οικολόγων και το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας διοργανώνουν ανοιχτή συζήτηση με θέμα:

Κάνναβη: Εναλλακτικές Χρήσεις στην Ιατρική

Σάββατο, 13 Μαΐου 2017 | 10:00 - 15:00

Αμφιθέατρο UNESCO, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Χαιρετισμοί:

Δρ. Γιώργος Παμπορίδης, Υπουργός Υγείας

Δρ. Κυριάκος Φελέκης, Πρόεδρος Τμήματος Επιστημών Ζωής και Υγείας, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Γιώργος Περδίκης, Πρόεδρος Κινήματος Οικολόγων – Συνεργασίας Πολιτών

Μαρία Κολά, Γενική Γραμματέας Νεολαίας Οικολόγων

Ομιλητές:

Δρ. Γιώργος Άστρας, Ογκολόγος

Εύη Τουλέκκη, Νομικός

Αναστασία Ανθούση, εκπρόσωπος Υπουργείου Υγείας

Δρ. Χρίστος Πέτρου, Τμήμα Επιστημών Ζωής και Υγείας, Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Upcoming Events

• Catalyst Lecture and Presentations of Architecture Department | June 2018, Catalyst Lecture and Presentations of Architecture Department | June 2018
    12 Ιουν 2018 - 6:30pm
    The Department of Architecture [ARC], cordially invites you to the Opening of the “End of Year Exhibition ceremony” on Tuesday, 12th June 2018 at 18:30 @ [ARC].
  • Ημέρες Γνωριμίας Πανεπιστημίου Λευκωσίας
    11 Ιουν 2018 - 7:00pm to 13 Ιουν 2018 - 9:00pm
    To Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλεί σε Ημέρες Γνωριμίας, όπου θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019.
  • 8 Ιουν 2018 - 9:30am to 9 Ιουν 2018 - 6:00pm
    The Joint PhD Program on «Human Rights, Society, and Multi-Level Governance» offered by the University of Padova, University of Zagreb-Faculty of Law, University of Western Sydney, Panteion University of Athens, and the University of Nicosia organises the international conference: "Universality v Particularity: Human Rights and Religions", 8-9th of June, 2018.
  • Εκπαιδευτικό Σεμινάριο "Από τις Θεωρίες Μάθησης στις Ψηφιακές Κοινότητες Μάθησης: ΠΡΟ(Σ)ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ"
    2 Ιουν 2018 - 11:00am to 2:00pm
    Με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνουμε ότι η Σχολή Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σε συνεργασία με την Έδρα UNESCO, τον Δήμο Άργους – Μυκηνών, τον σύνδεσμο Φιλολόγων Αργολίδας και το παράρτημα Αργολίδας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργανώνουν εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο "Από τις Θεωρίες Μάθησης στις Ψηφιακές Κοινότητες Μάθησης: ΠΡΟ(Σ)ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ".
  • Τελική Γιορτή Μέντωρ
    2 Ιουν 2018 - 10:00am
    Με αφορμή την ολοκλήρωση ακόμα μιας επιτυχημένης μεντορικής χρονιάς, της 3ης στη σειρά, οι μέντορες και τα παιδιά του Μέντωρ, Πρόγραμμα Καθοδήγησης Νέων, του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, σας προσκαλούν στη τελική γιορτή του Προγράμματος (2017-2018).